Mamy 355 ofert z Krakowa i okolic!

Zespół Dworsko - Parkowy w Krakowie KR2-DS-13343

Kraków

Metraż

600 m2

Rodzaj domu

dworek

Ilość pokoi

7

Cena całkowita

4 300 000

Powiadom znajomego o ofercie

Proszę wypełnić to pole
Proszę wypełnić to pole
Trwa wysyłanie...

Opiekun oferty:

Marek Maczek

TWÓJ DORADCA

Napisz wiadomość:

Proszę wypełnić to pole
Proszę wypełnić to pole
Proszę wypełnić to pole
Trwa wysyłanie...

Opis oferty

Zespół Dworsko-Parkowy na Południu Krakowa, wpisany w rejestr zabytków, zabudowania o powierzchni całkowitej ok.600 m2, pow. zabudowy 200 m2, (użytkowej 162 m2), obecnie zamieszkany, wymagający jednak pewnych prac.
Położony jest na ogromnej działce o powierzchni 1,42 hektara! Na działce znajduje się sad, tereny zieleni i zadrzewienia (drzewa liściaste i iglaste), ścieżki spacerowe, basen do generalnego remontu wraz z zabytkową, kamienną zjeżdżalnią oraz garaż wolnostojący.

Dom ogrzewany jest za pomocą własnego pieca gazowego, dogrzewany może być piecem na drewno. Woda miejska, na działce szambo. Bardzo blisko tej niesamowitej nieruchomości leży uzdrowisko w Swoszowicach. Idealne miejsce na niezwykły, uroczy hotel albo prawdziwą rezydencję z potężnym ogrodem do przechadzania się po nim. Możliwości są ograniczone tylko wyobraźnią. Gwarantujemy, że wizyta na tej nieruchomości odciśnie na Państwu swoje piętno - to może być najpiękniejsze miejsce, jakie Państwo do tej pory w życiu widzieli w Krakowie. POLECAM!

OPIS TECHNICZNY: Fundamenty: podkład z kamienia Ściany zewnętrzne: murowane z cegły Ściany działowe: drewniane Stropy: nad garażem w przyziemiu – betonowy, nad pozostałą częścią drewniany z podsufitką z pułapem tynkowym Schody: zewnętrzne wejściowe od strony północnej – betonowe, wewnętrzne drewniane Posadzki: drewniane deskowe na legarach Dach: dwuspadowy o konstrukcji drewnianej, pokryty blacha falistą Stolarka okienna: drewniana, częściowo wymieniona, częściowo do naprawy

Stolarka drzwiowa: drewniana Elementy zewnętrzne: zdobiony balkon od strony południowej Elewacja zewnętrzna: budynek częściowo otynkowany Instalacje wewnętrzne: - elektryczna oświetleniowa - wodociągowa - kanalizacja (lokalne szambo – możliwość podpięcia do miejskiego) - gazowa - gazowa instalacja grzewcza w części budynku.
Pomieszczenia w budynku:
a). w części przyziemia: garaż wraz z kanałem, dwa pomieszczenia gospodarcze, kuchnia, łazienka
b). w części nadziemnej: - parter: weranda, cztery pokoje, kuchnia, łazienka - poddasze: częściowo użytkowe, zaadaptowane na pomieszczenie mieszkalne 3 pokoje, aneks kuchenny w holu.
Konfiguracja terenu: nieregularna, pochylenie terenu w różnych kierunkach

Stan zagospodarowania: - od strony ulicy w części południowo-wschodniej: sad (jabłonie, śliwy, poziomki) - w części środkowej: utwardzana droga dojazdowa do dworku - w części północno-zachodniej: Park - tereny zieleni, zadrzewienia (liściaste, iglaste, owocowe), ścieżki spacerowe - teren częściowo ogrodzony siatką rozpartą na słupkach, brama wjazdowa wykonana z metalu, wykończona drewnem, od strony północnej – ogrodzenie z siatki należące do sąsiadów.
Sąsiedztwo: posesje z prywatnymi domami jednorodzinnymi, Dostępność komunikacji miejskiej: dobra - 200 m do najbliższego przystanku MPK.

Uzbrojenie terenu: - sieć elektryczna - sieć wodociągowa - sieć gazowa - sieć telekomunikacyjna Inne Obiekty: - zabytkowy kamienny basen wraz z kamienną zjeżdżalnią – do generalnego remontu - garaż wolnostojący - boisko - dawniej kort tenisowy.

Działka objęta obowiązującym Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego, 67ar-ozn.MN(D)-tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, rezydencjonalnej, znajdującej się w gminnej ewidencji zabytków, 75 ar-ozn.ZP(P) tereny o wydzielonej prywatnej zieleni parkowej.

Powierzchnia działki

14287

Rodzaj domu

dworek

Technologia budowlana

cegła

Ilość pięter w budynku

2

Garaż

wolnostojący

Stan prawny

Własność

Okna

stare drewniane

Balkon

jest

Zagosp. działki

zagospodarowana

Ukształtowanie działki

falista

Kształt działki

trapez

Pokrycie dachu

blacha

Pozwolenie na użytkowanie

tak

Stan budynku

do remontu

Podpiwniczenie

tak

Ogrodzenie działki

siatka

Rok budowy

1920

Gaz

tak

Woda

tak

Dojazd

asfalt

Otoczenie

domy jednorodzinne

Ogrzewanie

własne gazowe - piec II funkcyjny

Tarasy

taras

Prąd

tak

Kanalizacja

takZamieszczone na naszych stronach oferty nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w nich zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Każde biuro nieruchomości działające pod marką neodom® jest niezależnym podmiotem gospodarczym.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Więcej w Polityka prywatności.

rozumiem